6 receta me Portokalli – Në Shtëpinë Tonë, 21 Janar 2019, Pjesa 4

Portokalli është një nga frutat më popullore në botë, i pasur me vitamina A, B, C, P, me kripëra kalciumi, fosfor etj. Si agrume e stinës, përdoret si lëng, në sallatëra dhe ëmbëlsira të ndryshme. Sot do ju sugjerojmë disa receta me portokall, duke filluar nga smoothie, sallatë, si salcë për të marinuar produktet e detit dhe si përbërësi në ëmbëlsirë. Recetat shoqërohen me shpjegimin e nutricionistes Anila Kalleshi për vlerat ushqyese të portokallit dhe përbërësve të tjerë të recetave.Fuente – Source

6 receta me Portokalli – Në Shtëpinë Tonë, 21 Janar 2019, Pjesa 4

Disfruta cocinando !! En videococina estamos para reunir todas las recetas que existen ! 🙂

Esperamos que os haya gustado la receta y que os salga perfecta !

Un saludo cocineros !!


Contenido relacionado:
Publicado en Recetas y etiquetado , , , .

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *